середа, 25 листопада 2015 р.

Поради для старту (частина 3)

1. Не порівнюй ціни в Україні і Польщі. Очевидно, що вони різнитимуться. Щось буде дешевше в нас (перша думка - цигарки і алкоголь), а щось у Польщі (наприклад, сири з пліснявою чи кус-кус).  Тут потрібно зважити той факт, що заробітні плати та й рівень життя загалом у цих двох країн цілком різниться. Навіщо тоді порівнювати непорівнювальні речі?
2. Напиши CV. Не обов'язково робити це одразу, але коли нема чим зайнятись -  найкорисніша річ, яку ти можеш зробити. CV (Сurriculum vitæ - "хід життя") - це майже синонім резюме, тільки тут в Польщі ці терміни відрізняються. Тим не менш, є безліч ресурсів, які допоможуть тобі в правильному укладанні. Наприклад, Europass. На їх сторінці можна прочитати короткі поради і знайти готову форму. Обов'язково попроси у когось з польськомовних друзів поредагувати.
3. Купи м'ятну шоколадку. Я не люблю солодощі, але ця річ чудесна і продаєтсья в кожному продуктовому магазині. Наскільки я знаю, в Україні його поки що не виготовляють.
4. Яким би низьким не був твій рівень володіння польською мовою - не припиняй говорити. Нехай тебе виправляють і часом навіть не розуміють - прокачуй левел, не зупиняйся. Стосується не тільки польської, а й англійської чи будь-яких мов, які ти міг вивчати раніше. Носіїв мови тут вистачає :)
5. Візьми за звичку лайкати на Фейсбуці сторінки закладів, які ти відвідуєш. Дуже часто вони влаштовують акції або пишуть промо-коди на знижки, розігрують призи або дарують книги за вдалі коментарі.
6. До речі, якщо тебе немає на Фейсбуці - зареєструйся. Це найпопулярніший канал комунікації в Європі та й у всьому світі. Не підписуйся кирилицею, латиниця онлі.
7. У всіх продуктових магазинах продається свіжа випічка. Не купуй одразу багато, бо, наприклад, натрапив на розпродаж. Можна купувати через день, але так, щоб не викидати. Вони напрочуд швидко черствіють.

Немає коментарів:

Дописати коментар