вівторок, 15 грудня 2015 р.

Безкоштовні дні в музеях Варшави (vol.1)

 Варшава - Європейське місто і, як всюди у Європі, практично кожен музей має день, коли відвідати його можна безкоштовно. 

Коли я відвідувала Варшаву вперше (далекий 2012 рік), то була тільки в музеї Марії Кюрі. Не найкраща ідея йти туди, якщо польською ти володієш на початковому рівні. 
Загалом, після відвідин практично усіх найцікавіших музеїв Варшави, можу сказати, що вони мультимедійні. Якщо музей має чітку тематику, наприклад Варшавське повстання, про дотичні теми мова майже не йтиме.

ПОНЕДІЛОК
Це тяжкий день, особливо після двох днів відпочинку нон-стоп. В понеділок можна піти до Музею залізниці (Muzeum kolejnictwa). 
Адреса: ul.Towarowa 3, Warszawa.
Зважайте на той факт, що відчинено там тільки до 16.00

ВІВТОРОК
У вівторок пропоную насоложитись мистецтвом - Національний музей або ж Muzeum narodowy.
Вхід вільний тільки на постійні експозиції, за тимчасові доведеться доплатити 15 злотих зі студентським, 20 злотих - повна вартість. 
Адреса: Al. Jerozolimskie 3, Warszawa.
Черга до Національного музею може виглядати і так:

Та це ще не все! 
Вхід вільний у Музей карикатури ім. Еріка Ліпінського (MUZEUM KARYKATURY im. Eryka Lipińskiego)
Зізнаюсь, поки там не була, проте у котрийсь із вівторків обов'язково піду.
Адреса: ul. Kozia 11, Warszawa

СЕРЕДА
У середу відпочиваємо, оскільки це не музейний день! На жаль, ніде немає вільного входу, зате що нам готує четвер... ти навіть не уявляєш!

ЧЕТВЕР
 На цей день маю для тебе тьму музеїв, тому доведеться розбити це на дві частини.
Не один четвер доведеться провести в черзі до музею. До речі, черги і в музеї бувають. Особливо, у Варшаві.
Так, на фото зображено Королівський замок у Варшаві, але до нього ми підемо аж в неділю.

Захента - Національна галерея мистецтва (Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki) - це must see Варшави. Досить часто там читають лекції та проводять кінопокази, тому рекомендую залайкати цю сторінку на Фейсбуці (якщо тебе там досі нема - читай поради в попередніх постах).
Адреса: Małachowskiego 3, Warszawa.

 Музей палацу короля Яна ІІІ у Вілянові або ж Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Зізнаюсь, поки там не була. На сайті можна прочитати, як туди доїхати, адже знаходиться палац  у самому кінці Королівського тракту. Читати ТУТ!

Третє місце, але не за рейтингом. Теж знаходиться на Королівському тракті, тільки ближче свого попередника на 6 кілометрів.
Łazienki Królewskie (я гублюся в тому, як це перекласти, адже łazienka - це ванна, чесно). Вхід до цього парку безкоштовним є щодня, проте на його ериторії знаходиться музей - він нас і цікавить.
Pałac na Wyspie i Stara Pomarańczarnia - ось куди ми підемо.
Про те, як доїхати, читай ТУТ.

На наступному тижні я продовжу на цьому ж дні, адже я обіцяла тьму музеїв на ЧЕТВЕР. Зверну твою увагу на те, що є ще декілька днів тижня, наприклад, багатообіцяюча НЕДІЛЯ.




четвер, 10 грудня 2015 р.

Як поляки перекладають назви фільмів

Спершу я абсолютно не звертала увагу на те, як перекладають назви фільмів. Повір, тут є з чого посміятись чи поплакати...
Постер до фільму "In Brugge"
 Постер до фільму "Hangover" (пер. "похмілля"). Поляки були близько :)
 Die Hard або ж Міцний горішок. Цікаво, що у нас вираз "міцний горішок" став популярним після цього фільму, а от Польща знову "мімо".
 Назву цього фільм удослівно модна перекласти так: закоханий до безтями. Вгадай, який це фільм? ТАК! Це Вічне сяйво чистого розуму. Отак.
 На жаль, не знайшла постеру з назвою. Отож, цей фільм вони називають Sok z żuka (пер. сік з жука). Це ж Бітлджус, Тім Бартон би плакав.
Щодня я випадково натрапляю на цікаві і не дуже переклади, тому цей пост перший, але не останній.
P.S. Так, мучить совість. Обіцяла тобі пости про те, як дешево і сердито жити у Варшаві, але всьому свій час. Фото вже в мене на телефоні, вони дочекатись не можуть, щоб потрапити до цього блогу.
Peace!